نشست مطبوعاتي بيست و نهمين جشنواره بين‌المللي خوارزمي برگزار شد

11
اسفند
1394
به گزارش دبيرخانه جشنواره بين‌المللي خوارزمي، روز سه‌شنبه مورخ 94/12/11 نشست مصاحبه مطبوعاتي با حضور دبير بيست و نهمين جشنواره بين‌المللي خوارزمي برگزار شد. دکتر عبدالرضا صمیمی در نشست مطبوعاتی اظهار داشت جشنواره بین المللی خوارزمی همه ساله توسط سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و با هدف شناسایی، معرفی و تجلیل از دانشمندان، پژوهشگران، نوآوران و فناوران برگزیده در عرصه های ملی و بین المللی، ترویج فرهنگ کارآفرینی دانش بنیان و تجاری سازی نتایج تحقیقات و فراهم آوردن بستری مناسب برای همکاری های علمی و فناوری بین مراکز علمی و پژوهشی خارج از کشور برگزار می شود.
 بیست و نهمین جشنواره بین المللی خوارزمی فعالیت خود را با پذیرش و ارزیابی 628 طرح شامل 402 طرح داخلی و 226 طرح از خارج کشور در 16 گرایش آغاز کرد. وی افزود: در این دوره از جشنواره بین المللی خوارزمی تعداد 226 طرح از دانشمندان و برجستگان علمی 44 کشور جهان رقابت کردند که این نشانگر افزایش قابل توجه تعاملات علمی با کشورهای خارجی است. معاون توسعه فناوری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی از راهیابی 47 طرح به مرحله نهایی داوری این جشنواره خبر داد. هیات داوران پس از داوري نهايي طي چندين جلسه، تعداد 11 طرح داخلی و 9 طرح خارجی و 3 طرح نیز متعلق به ایرانیان مقیم خارج کشور را به عنوان برگزيده معرفي نمودند. دبير جشنواره در پايان افزود كانون برگزيدگان خوارزمي به صورت مردم نهاد و به منظور افزايش تعامل ميان برگزيدگان بيست و نه دوره جشنواره بين المللي و هفده دوره برگزيدگان جشنواره جوان خوارزمي تشكيل شده است كه از برگزيدگان جشنواره عضو مي پذيرد.
مراسم معرفی و تجلیل از برگزیدگان بیست و نهمین دوره این جشنواره با حضور دکتر حسن روحاني رئیس جمهوری، دکتر محمد فرهادی وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری و جمعی از دانشمندان برجسته بین المللی و ملی در محل سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی روز دوشنبه مورخ 94/11/17 در محل سالن اجلاس كشورهاي سران اسلامي برگزار خواهد شد.