وزارت علوم،تحقيقات و فناوري

سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران

جشنواره بين المللي خوارزمي

فهرست طرح‌هاي برگزيده- دوره بيست و نهم -سال 1394

فهرست برگزيدگان بيست و نهمين جشنواره بين‌المللي خوارزمي 
رديف نام و نام خانوادگي پژوهشگر / نماينده عنوان طرح رتبه
1 دكتر محمد مظلوم اردكاني
 
توسعه دانش ساخت حسگرها، ايمونو حسگرها و آپتا حسگرهاي الكتروشيميايي اصلاح شده
 
اول پژوهش‌هاي بنيادي
 
2 دكتر عليرضا خادم حسيني
 
نانو و ميكروهيدروژل‌هاي ساخته شده براي مهندسي بازسازي كننده
 
اول پژوهش‌هاي بنيادي
 
3
دكتر گوچان ژائو
 
زمین­ شناسی پرکامبرین و ابرقاره
 
اول پژوهش‌هاي بنيادي
 
4 دكتر محمد طاهرزاده
 
تبدیل ضايعات کشاورزی و مواد زايد به سوخت‌های زیستی و مواد با ارزش افزوده
 
دوم پژوهش‌هاي بنيادي
 
5 دكتر محمد علي آموزگار
 
مطالعه منابع زيستي ميكروارگانيسم‌هاي هالوفيل ايران
 
دوم پژوهش‌هاي بنيادي
 
6 دكتر پيمان صالحي
 
روش‌هاي نوين براي تهيه تركيبات صناعي و طبيعي جديد با فعاليت زيستي
 
دوم پژوهش‌هاي بنيادي
 
7 دكتر هيروكي اوشيما نظريه پديده‌هاي الكتريكي دو سويه ذرات نرم دوم پژوهش‌هاي بنيادي
8 دكتر پاول وايس حدود نهايي كوچك سازي دوم پژوهش‌هاي بنيادي
9 دكتر برنارد بريت بهبود و كشف روشها و مفاهيم نوين در سنتز شيمي آلي و واكنشهاي كاتاليتيكي دوم پژوهش‌هاي بنيادي
10 دكتر یی فانگ تسای نقش‌ ناقلین NRT1 در انتقال و پيام‌رساني نیترات سوم پژوهش‌هاي بنيادي
11  مهندس سعيد مهتدي
نماينده شرکت توربوکمپرسور نفت

 
پژوهش‌، طراحي و توسعه دانش فني توليد توربين گازي صنعتي 25 مگاوات IGT25
 
اول پژوهش‌هاي كاربردي
 
12 دكتر محمد رضا شاه نظري
 
ارايه يك راه حل محاسباتي- كاربردي جديد براي بهينه سازي عملكرد احتراق با سوخت گاز در نيروگاه بخار
 
دوم پژوهش‌هاي كاربردي
 
13 دكتر محمد علي اردكاني
 
كسب دانش فني، طراحي و ساخت شبيه ساز سقوط آزاد
(تونل باد عمودي)

 
دوم پژوهش‌هاي كاربردي
 
14 دكتر بهرخ خوشنويس
 
ساخت سازه‌هاي ساختماني به كمك ربات روي كره زمين و ساير كرات
 
دوم پژوهش‌هاي كاربردي
 
15 دكتر کریستوف کلاین
 
از درمان كودكان تا پیشگامان پزشکی شخصی- اتحاد بین المللی برای کودکان مبتلا به بیماری‌های نار سیستم ایمنی بدن
 
دوم پژوهش‌هاي كاربردي
 
16 دكتر حسين صادقي
 
اكتساب فناوري رشد تك بلور ژرمانيوم با قطر بزرگ
 
سوم پژوهش‌هاي كاربردي
 
17 دكتر جورج آنچيتا
 
ارتقاي نفت سنگين
 
سوم پژوهش‌هاي كاربردي
 
18 دكتر شهين مسعودي
 
توليد واكسن زنده دوگانه نيوكاسل  (La Sota)
و برونشيت عفوني (H-120)
دوم پژوهش‌هاي توسعه‌اي
 
19 دكتر محمدرضا سويزي
 
كسب دانش فني توليد كاتاليزورهاي واحد توليد پلي اتيلن ترفتالات (PET) صنايع پتروشيمي
 
سوم پژوهش‌هاي توسعه‌اي
 
20  مهندس مجید برغانی فراهانی
نماينده  شركت صنايع آذرآب

 
توليد لوله‌هاي دوجداره به روش انقباضي هيدروليكي- حرارتي
 
سوم پژوهش‌هاي توسعه‌اي
 
21 دكتر سورش بهارگاوا
 
توسعه فناوري مواد هوشمند برای شناسایی جیوه از پسماندهای صنعتی
 
سوم ابتكار
 
22  دكتر انوشيروان مرآت
نماينده  شركت صنايع ارتباطي آوا
تجاري سازي سوييچ تلفني تركيبي نسل جديد با قابليت ارتباط با شبكه‌هاي IP اول
برگزيده موفق
در توليد ملي