وزارت علوم،تحقيقات و فناوري

سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران

جشنواره بين المللي خوارزمي

فهرست طرحهاي برگزيده - دوره نوزدهم - سال 1384

رديف نام و نام خانوادگی
مجري / نماينده
عنوان طرح رتبه زمينه پژوهش
  1.  
جلال صميمي رصد گسيل پرتو گاماي TeV از چشمه‌هاي نقطه‌اي پرتو گاماي EGRET اول پژوهش‌هاي بنيادي علوم پايه
  1.  
محمدمهدي شيخ جباري مدلي براي ساختار کوانتمي فضا ـ زمان در پس زمينه فضـاي و امواج گرانشي صفحه‌اي  دوم  پژوهش‌هاي بنيادي علوم پايه
  1.  
حسين آقابزرگ تهيه، شناسايي، تعيين ساختار بلوري و بررسي فاز محلول ترکيب‌هاي انتقال پروتون و کمپلکس‌هاي فلزي آنها دوم  پژوهش‌هاي بنيادي صنايع شيميايي
  1.  
حسن ذوالفقاري فارسي بياموزيم (آموزش زبان فارسي به ايرانيان خارج از كشور) دوم  پژوهش‌هاي كاربردي علوم انساني
  1.  
مسعود ميرزرگر دستيابي به فناوري ساخت UPSهاي پر قدرت موازي صنعتي  دوم پژوهش‌هاي كاربردي برق و كامپيوتر
  1.  
محمدرضا زماني ميقان تهيه مشخصات فني، تدوين فناوري و توليد يک‌دست نازل رديف اول توربين گازي فريم 25 مگاواتي با کليه ملحقات دوم  پژوهش‌هاي كاربردي مكانيك
  1.  
محمدعلي اردكاني سيستم اندازه‌گيري دقيق جريان سيالات به روش سيم داغ و فيلم داغ با فرکانس‌هاي بالاkHz)30) سوم  پژوهش‌هاي كاربردي مكانيك
  1.  
غلامرضا دهنوي طراحي و ساخت جبران كنندة استاتيك توان راكتيوkV/±1MVar) 6/6) سوم  پژوهش‌هاي كاربردي برق و كامپيوتر
  1.  
غلامعلي منتظر شناسايي و تدوين برنامة آموزشي مهارت‌هاي فناوري اطلاعات در ايران سوم  پژوهش‌هاي كاربردي علوم انساني
  1.  
فرامرز حسين بابايي توسعه فناوري طراحي و ساخت کوره‌هاي عمليات حرارتي ويژه سوم  پژوهش‌هاي كاربردي متالورژي و مواد
  1.  
مرتضي بهبهاني‌نژاد نرم‌افزار جامع شبيه‌سازي ديناميكي سيستم‌هاي هوافضايي سوم  پژوهش‌هاي كاربردي هوا فضا
  1.  
افشين  بهروزي افزايش محصول بنزين توليدي پالايشگاه سوم پژوهش‌هاي توسعه اي صنايع شيميايي
  1.  
عليرضا كي يگانه طراحي، ساخت و نصب سيستم خنک‌کاري بين قفسه‌اي نورد نهايي در ناحيه نورد گرم سوم پژوهش‌هاي توسعه اي متالورژي و مواد
  1.  
علي‌اكبر حبيبا حسگر تعيين موقعيت دو درجه آزادي سوم پژوهش‌هاي توسعه اي هوا فضا
  1.  
حميد بهبهاني  ابداع روشي برای توسعه طرح ترافيک روان بدون تقاطع سوم پژوهش‌هاي توسعه اي عمران
  1.  
محمد جلال داداري  مجموعه سيار فرآورش نفت دوم ابتكار صنايع شيميايي
  1.  
مهدي چيت‌ساز دهخوارقاني تدوين دانش فني و نمونه‌سازي سمپاش الكترواستاتيك پشتي سوم ابتكار مكانيك
  1.  
حميدرضا قاضي‌زاده فلومتر توربيني و دستگاه تست عملکرد سوخت پاش سوم ابتكار مكانيك
  1.  
محمدرضا ده‌بزرگي نرم افزار پيش بيني فرايند انتشار امواج راديويي در محيط‌هاي شهري و غير شهري برای طراحي شبکه‌هاي مخابراتي سوم ابتكار برق و كامپيوتر
  1.  
جواد پوراصغر طراحي‌ و ساخت كندوي زنبور عسل از مواد سنتتيك اول اختراع كشاورزي
  1.  
عباسعلي خدادادي طراحي و ساخت سنسور نوين اكسيژن با  مرجع جامد سوم اختراع صنايع شيميايي
  1.  
عليرضا كمالي تركيب بين فلزي آلومينايد تيتانيم گاما و گروزيت به‌روش احياي آلومينوترميك دي اكسيد تيتانيم سوم اختراع متالورژي و مواد
  1.  
رضا كياپاشا تصويرگر سه بعدي سوم اختراع مكانيك