فهرست طرحهاي برگزيده - دوره نهم - سال 1374

رديف نام و نام خانوادگی
مجري / نماينده
عنوان طرح رتبه زمينه پژوهش
  1.  
آيت ا... ا عبدالله جوادي آملي تفسير و علوم قرآني برگزيده علوم اسلامي علوم اسلامي
  1.  
آيت ا... محمد تقي مصباح يزدي فلسفه و كلام برگزيده علوم اسلامي علوم انساني
  1.  
آيت ا... سيد كاظم حائري فقه و اصول برگزيده علوم اسلامي علوم انساني
  1.  
عيسي ياوري مطالعه ساختار آلن هاي حلقوي دوم تحقيقات بنيادي علوم پايه 
  1.  
حسين ابراهيم زاده بررسي كمي و كيفي رنگيزه ها در گونه هاي مختلف زعفران و در كشت سلولهاي جدا شده دوم تحقيقات بنيادي علوم زيستي
  1.  
عزت الدين جواديان، سيد محمدعلي سيدي رشتي ، محمدرضا يعقوبي ارشادي   بوم شناسي تاقلين و مخازن ليشمانيوز در ايران دوم تحقيقات بنيادي  علوم پزشكي
  1.  
علي بوشهري معادله حالت تحليلي براي فلزات قليايي مذاب سوم تحقيقات بنيادي  علوم پايه
  1.  
هوشنگ پيرالهي بررسي امكان نوآرائي نوري گروه آلكيل در 4 – آلكيل فنيل تيوپيران‌ها سوم تحقيقات بنيادي علوم پايه 
  1.  
سيد جعفر شهيدي لغتنامه دهخدا اول  تحقيقات كاربردي  علوم انساني
  1.  
علي فتوت احمدي طراحي IC فرستنده و مولد سيگنال هاي متعامد در فرستنده گيرنده براي تلفن سيار CSM و بي سيم ديجيتال استاندارد DECT دوم تحقيقات كاربردي  برق و كامپيوتر
  1.  
قربانعلي نعمت زاده توليد يك رقم جديد برنج دوم تحقيقات كاربردي  كشاورزي و منابع طبيعي
  1.  
احمد  بقائي پروژه عصر 67 دوم تحقيقات كاربردي  طرح‌هاي ويژه
  1.  
 محمد حسين عليمحمديان تهيه و ارزيابي ليشمانين استاندارد ايران براي استفاده در تست پوستي انسان دوم تحقيقات كاربردي علوم پزشكي 
  1.  
سعيد چايچي دستيابي به ارقام بادام دير گل و مرغوب از طريق به نژادي سوم تحقيقات كاربردي كشاورزي و منابع طبيعي 
  1.  
عبدالرضا تبريزي توليد سولفيت سديم،هيپوسولفيت سديم،متابي سولفيت سديم و تيوسولفات آمونيوم سوم تحقيقات كاربردي صنايع شيميايي 
  1.  
محمدرضا قادري طراحي و ساخت دستگاه توليد پودر مواد غذايي به روش خشك كن پاششي سوم تحقيقات كاربردي مكانيك 
  1.  
سيدعلي شهپري حمد (2) سوم تحقيقات كاربردي طرح‌هاي ويژه 
  1.  
مسعود  نوبهار سوئيچ اپراتوري پر ظرفيت DSB سوم مشترك تحقيقات كاربردي برق و كامپيوتر 
  1.  
رضا رشيدي مهر آبادي سوئيچ برد ديجيتال HDSB سوم مشترك تحقيقات كاربردي  برق و كامپيوتر
  1.  
محمود صحاف نائيني توليد انبوه يك نوع فولاد مخصوص كم آلياژ و تميز قابل استفاده در فرآيندهاي كشش عميق سرد سوم تحقيقات كاربردي متالورژي و مواد 
  1.  
عباس شفيعي تهيه آنت ژن سرخجه (روبلا) جهت آزمايشگاههاي تشخيص طبي سوم تحقيقات كاربردي علوم پزشكي 
  1.  
محمدحسن قاسميان يزدي شناسايي خودكار اثر انگشت سوم تحقيقات كاربردي برق و كامپيوتر 
  1.  
اكبر اديبي حفاظت ميكروپروسسوري شبكه هاي فشار قوي سوم تحقيقات كاربردي برق و كامپيوتر 
  1.  
غلامعلي افروز طراحي استاندارد كردن آزمون هوش كودكان سوم تحقيقات كاربردي علوم انساني 
  1.  
مهدي نصرالهي زاده
غلامرضا عبايي
پرويز محمد‌پور
طراحي و ساخت واحد توليد سوخت جامد
  1. طراحي و ساخت واحد توليد نيترو گليسيرين
  2. طراحي و ساخت واحد توليد سوخت به روش ريخته گري
دوم ابتكار طرح‌هاي ويژه 
  1.  
مجيد عباسپور تهراني سيستم پدافند شيميايي دوم ابتكار طرح‌هاي ويژه 
  1.  
سعيد شريف رضويان بستر آزمايش موتورهاي درونسوز با دينامومتر هيدروليكي دوم ابتكار  مكانيك
  1.  
منوچهر غفاري ساخت غلطكهاي نوردي به روش گريز از مركز و طرح استفاده از مازوت به جاي كك در كوره بلنددوم ابتكار دوم  ابتكار  متالورژي و مواد
  1.  
حمزه حيدري دستگاه گاز كروماتوگراف GC سوم ابتكار برق و كامپيوتر 
  1.  
جواد كربلايي
مهدي قاضي
طراحي و ساخت دستگاههاي اتوماتيك تراش عدسي‌هاي طبي سوم ابتكار مكانيك 
  1.  
هرمز بهروزي ساخت ماشين طناب باف سوم ابتكار مكانيك 
  1.  
ناصر محمدي طراحي و ساخت دستگاه اتوماتيك سن چسب (سنجش چسبندگي پليمرها) سوم اختراع صنايع شيميايي 
  1.  
مسعود مشكي ماشين خشت زني صحرائي سوم اختراع مكانيك 
  1.  
سيد محمد رضا مبلغ چاپگر و اسكنر اول دانش‌آموزي  برق و كامپيوتر
  1.  
عليرضا زاغ ربات اول دانش‌آموزي برق و كامپيوتر 
  1.  
بهزاد كريمي موتور گردشي بدون پيستون اول دانش‌آموزي  فيزيك
  1.  
بهنام ملكي دست مكانيكي دوم دانش آموزي  فيزيك
  1.  
اميرحسين فاكهي
اميد ميلاني فرد
شبكه ارتباطات كامپيوتري سريال سوم دانش‌آموزي برق و كامپيوتر 
  1.  
علي مكنوني نژاد ميكروكامپيوتر M.F.C سوم دانش‌آموزي برق و كامپيوتر 
  1.  
اشرف مرادي و آزاده يدالهي و زيور حلاجي اتصال صفحه كليد و LCM به ريزپردازنده سوم دانش‌آموزي برق و كامپيوتر 
  1.  
بامداد افرا انتقال دهنده اطلاعات به صورت سريال سوم دانش‌آموزي برق و كامپيوتر