وزارت علوم،تحقيقات و فناوري

سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران

جشنواره بين المللي خوارزمي

فهرست طرحهاي برگزيده - دوره دهم - سال 1375

رديف نام و نام خانوادگی
مجري / نماينده
عنوان طرح رتبه زمينه پژوهش
  1.  
آيت ا... ابراهيم اميني علوم انساني، اخلاقي و تربيتي اول علوم حوزوي علوم انساني
  1.  
آيت ا... جعفر سبحاني علوم كلام و فلسفه اسلامي اول علوم حوزوي علوم انساني
  1.  
آيت ا... محمود هاشمي علوم فقه و اصول اول علوم حوزوي علوم انساني
  1.  
احمد قهرمان طرح گونه‌هاي گياهي ايران (فلورايران) اول تحقيقات بنيادي علوم پايه 
  1.  
محمدرضا درفشه سرشت پي- استاينبرگ گروه‌هاي ساده سوم تحقيقات بنيادي علوم پايه 
  1.  
ميريونس معصوم زاده طراحي و ساخت تانك ذوالفقار و نفربر كبري اول تحقيقات كاربردي طرح‌هاي ويژه 
  1.  
محمد حسين مقدمي زاده شوشتري بازسازي واحد آروماتيك پتروشيمي بندر امام خميني (ره) دوم تحقيقات كاربردي مكانيك
  1.  
منوچهر  اقبال طراحي و ساخت دستگاه كليه مصنوعي (همودياليز) دوم تحقيقات كاربردي مهندسي پزشكي 
  1.  
مختار  محمدزاده تحقيق و تدوين دانش فني ساخت پره توربين گازي دوم تحقيقات كاربردي متالورژي و مواد 
  1.  
حميد رضا  اخوان مختاراني ترمينال نوري 34 مگابيت بر ثانيه دوم تحقيقات كاربردي  برق و كامپيوتر
  1.  
محمود  نجفي فرستنده راديويي موج متوسط 10 كيلووات دوم تحقيقات كاربردي برق و كامپيوتر 
  1.  
اميد رجبي بيسيم جهش فركانسي آرت 2000 دوم تحقيقات كاربردي  برق و كامپيوتر
  1.  
اسماعيل ذوقي ايمن سازي گوسفندان بالغ عليه عفونت بروسلا دوم تحقيقات كاربردي علوم زيستي
  1.  
سيد آهنگ كوثر آبخوان داري دوم تحقيقات كاربردي كشاورزي 
  1.  
هاشم كيوان پور تجهيز هواپيماي ميگ 29 به سيستم سوختگيري هوايي سوم تحقيقات كاربردي طرح‌هاي ويژه 
  1.  
عباس شولايي طرح 25+- كيلو ولت جريان مستقيم (HVDC) سوم تحقيقات كاربردي برق و كامپيوتر 
  1.  
اياز قرباني بهينه سازي رادار دريايي سوم تحقيقات كاربردي  هوا فضا
  1.  
حسين امين معرفي يك رقم جديد گندم بنام نيك نژاد سوم تحقيقات كاربردي كشاورزي 
  1.  
محمد شهابي ساخت و توليد موشك هدايت شونده ضد زره سنگين اول ابتكار  طرح‌هاي ويژه
  1.  
هوشنگ نجفي امين طراحي ماشين لوله ريزي به روش سانتريفوژ دوم ابتكار مكانيك 
  1.  
سيد محمد علوي رادار رمضان دوم ابتكار طرح‌هاي ويژه 
  1.  
محمد حسين مير صادقي اصفهاني طراحي و ساخت دستگاه آزمايش كشش و فشار تمام رايانه اي سوم ابتكار مكانيك 
  1.  
واهيك منصوريان كناركي طراحي و ساخت دستگاه چاپ غلطكي (روتاري) پارچه سوم ابتكار  مكانيك
  1.  
فرامرز  اسمعيلي سراجي طراحي و ساخت فيبر نوري با پاشندگي انتقال يافته سوم ابتكار  برق و كامپيوتر
  1.  
محمدرضا  محمد طراحي و ساخت دستگاه جراحي چشم پزشكي (ويتركتومي) سوم ابتكار مهندسي پزشكي 
  1.  
محمد طاهر پرتو دزفولي سنجش از راه دور سوم ابتكار  برق و كامپيوتر
  1.  
محمد حسين فنايي ريخته گري قطعات سنگين فولادي سوم ابتكار متالورژي و مواد 
  1.  
ابوالفضل  باباخاني ساخت گره زن بيلر سوم ابتكار كشاورزي 
  1.  
مهدي حياتي دولت آبادي ساخت دستگاه ذوب ريسي الياف مصنوعي مشترك سوم ابتكار صنايع شيميايي 
  1.  
سيدمجيد كارانديش ساخت دستگاه توليد الياف مصنوعي بريده و يكسره مشترك سوم ابتكار  مكانيك
  1.  
احمد  صادقي توليد آهن اسفنجي به روش احيا مستقيم (طرح قائم) اول اختراع متالورژي و مواد 
  1.  
سيد مهدي كمال الديني عزآبادي اختراع دستگاه بازگشايي لوله هاي مشبك چاههاي نفت سوم اختراع مكانيك 
  1.  
علي بيات موحد طراحي روشهاي جديد ذهني در عمليات رياضي برگزيده ويژه علوم پايه 
  1.  
سيد امجد غروي و علي برهاني قطعه ساز دوم دانش آموزي  برق و كامپيوتر
  1.  
مجيد رزمجو لايروبي مخازن نفت دوم دانش آموزي  مكانيك
  1.  
آرمين شمس پايگاه نرم افزاري ترجمه زبانهاي طبيعي دوم دانش آموزي برق و كامپيوتر 
  1.  
نيما بيگدلي شاملو و احسان اخلاقي و سعيد شاطري نرم افزاري ترجمه زبانهاي طبيعي دوم دانش آموزي  برق و كامپيوتر 
  1.  
مهراب حسين بر و  امير ستاري و  عليرضا كاظمي تلسكوپ جيوه اي سوم دانش آموزي فيزيك 
  1.  
سعيد فتح ا... نژاد زاويه نگار سوم دانش آموزي  فيزيك
  1.  
محمدحسن حسن نژاد و  حامد كتاردار  و ايمان مرويان بار كد خوان و برگ آزمون خوان سوم دانش آموزي برق و كامپيوتر